Filament-PM PLA + vylepšená ľahko tlačiteľná struna Bubblegum Pink 1,75 mm 1 kg Filament PM

Filament-PM PLA + vylepšená ľahko tlačiteľná struna Bubblegum Pink 1,75 mm 1 kg Filament PM

Filament-PM PLA + vylepšená ľahkko tlačiteľná struna Bubblegum Pink 1,75 mm 1 kg Filament PM

23,96 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Výrobca: Filament-PM

Tlačové struny českej značky Filament PM, ktorá spadá pod firmu Plasty Mladeč, patrí medzi kvalitné materiály a zaručujú bezproblémovú tlač. Pri výrobe je použité laserové meranie hrúbky materiálu, čím je zabezpečený konštantný priemer struny po celej jej dĺžke. Tieto struny sú chránené dvojitým obalom proti pôsobeniu UV žiarenia a v každom balení je prítomné vysúšacie vrecko, které zabraňuje prípadnému pôsobeniu vlhkosti na materiál. Tlačové struny sú vyrábané v širokej palete farieb.

 

PLA biela tlačová struna je univerzálnym materiálom pre technológiu tlače FDM, vhodným i pre tlač veľkých predmetov. Je najpoužívanejším materiálom pre 3D tlač bez nutnosti vyhrievať tlačovú podložku. 

 

Vhodnosť použitia PLA: 

 

PLA filament sa ľahko tlačí, je biologicky odbúrateľný (teda i šetrný k životnému prostrediu). Ide však o materiál, ktorý nie je vhodný na vonkajšie použitie, degraduje a krehne ak je vystavený UV žiareniu. Nie je tiež teplotne odolný. Už pri 30 - 50°C výtlačky mäknú a deformujú sa. Preto nie je vhodné výtlačky voziť v automobiloch. PLA je horľavý materiál. Preto odporúčame nenechávať tlačiareň pri tlači s týmto materiálom dlouhodobo bez dozoru. 

 

Povrchová úprava PLA - materiál nie je možné ľahko obrúsiť, brúsením (trením) vzniká teplo, ktoré spôsobuje "ťáhanie" vlákien z výtlačku. Preto je vhodné pri ručnom brúsení výtlačok chladiť napr tým, že ho budete brúsiť pod vodou. Z rovnakého dôvodu sa obtiažne do výtlačku vŕtajú diery (opäť problém so zahriatím). Materiál je vhodné najprv nastriekať plničom (používaný v modelárstve) a následně obrúsiť, opäť prestriekať a stále dookola až je model pro nás dokonale hladký a potom ho prestriekať farbou. Výsledný model je tiež možné vložiť do "omieľačky" spolu so škrupinami, kameňmi, zvyškami filamentov kouskami výtlačkov...

 

Lepenie PLA: sekundové lepidlo s aktivátorom v spreji (niekedy postačí i samotné sekundové lepidlo)

 

Odporúčané nastavenie tlače PLA: Pre tlač stačí použitie bežne používaných trysiek. Priemer trysky volíme podľa jemnosti povrchu aký chceme dosiahnúť  resp podľa nastavenia hrúbky vrstiev pri tlači. Na toto optimálne nastavenie existuje prepočtový vzorec, avšak stačí jednoduché pravidlo +-0,2mm - tzn keď chceme výšku vrstvy 1,25 nemala by mať tryska väčší priemer než 0,3mm. Pri väčších vrstvách používame  trysku s väčším priemerom  pri slabších naopak s menším.

 

Teplota podložky - nie je nutný výhrev alebo iba pre lepšiu priľnavosť materiálu k podložke do 50°C. 

 

Odporúčané nastavenie : Teplota lače: 210°C, retrakcie 0,8mm, rýchlost 60mm/s (outline 70%), vrstva 0,2mm - 0,05mm. Pri použití tlačiarne s PEI fóliou je nutné podložku dobre odmastiť. Výsledný výtlačok je hladký, mierne lesklý bez viditeľných chýb.

 

Pre skladovanie odporúčame zabezpečiť suché prostredie. Pri zlom skladovaní vo vlhkom prostredí pohlcuje vlhkosť, čo sa prejavuje pri tlači ako bublinky na povrchu.

 

Vonkajší priemer cievky 202 mm, vnútorný otvor 50 mm, šírka 90 mm. Hmotnosť cievky vrátane obalu 1,4 kg. Tlačová struna je navinutá na čiernej cievke, v igelitovom vakuovom obale, kartónovej krabici a ešte jednom igelitovom obale. 

 

Množstvo vlákna PLA filamentu na 1kg cievke je cca 330 metrov. Hodnota je približná keďže i priemer struny môže kolísať podľa tolerancie uvádzanej výrobcom. U Plastov Mladeč je to +- 0,05mm.

Farba: ružová
Váha materiálu: 1 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,05 mm
Teplota podložky: 0 - 60°C
Teplota trysky: 195 - 210°C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info