Nylon FX256 1,75mm metallic grey Fillamentum 750g

Nylon FX256 1,75mm metallic grey Fillamentum 750g

Nylon FX256 1,75mm metallic grey Fillamentum 750g

53,96 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Výrobca: Fillamentum

Nylonové vlákno je nesmierne silné, odolné a všestranné pre tlač na 3D tlačiarňach. Flexibilné pri tenkej vrstve, ale s veľmi vysokou adhéziou medzi vrstvami. Jeho nízky súčiniteľ trenia a vysoká teplota topenia je vynikajúcou voľbou pre tlač funkčných a technických prvkov. Na rozdiel od ABS a PLA vlákien je Nylon FX256 oveľa menej krehký a preto silnejšie.


Odporúčania pre tlač:

Nylon často zle drží na tlačovej podložke. Pre zvýšenie adhézie sa najlepšie osvedčila kombinácia 3DLacu a PVA lepidla ( Tesa a pod.). Nasprejujte lak na vychladnutú tlačovú plochu, nechajte zaschnúť a potom naneste na tej istej miesto vrstvu tuhého lepidla. Po zahriatí tlačovej plochy môžete začať s tlačou. Pokiaľ Vám ani táto kombinácia nezaberie, vyskúšajte Magigoo PA , s ktorým máme u nylonu tiež veľmi dobré skúsenosti. Ďalej nezabudnite na dostatočne veľký brim (1 - 2 cm podľa veľkosti objektu).

U nylonu je tiež dôležité zamedziť prievanu, veľmi rád sa potom zmršťuje a tým pádom sa odlepuje od podložky. Ak teda nemáte uzavretý box, dajte okolo tlačiarne pri tlači nylonu kartónovú škatuľu, či nejako inak vytvorte improvizované steny okolo tlačovej plochy.

Materiálový list

Farba: sivá, strieborná
Váha materiálu: 0,75 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,05 mm
Teplota podložky: 80°C
Teplota trysky: 220 -230°C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info