Vzorka FIBER3D Wood - drevený filament 1,75 mm 10 m

Vzorka FIBER3D Wood - drevený filament 1,75 mm 10 m

WOOD materiál PLA s prímesou dreva. Vaše výtlačky získajú vzhľad drevených výrobkov. Ekologický materiál vyrábaný z kukuričného škrobu. Šetrný k životnému prostrediu. Netoxický a bezpečný. Priemer filamentu: 1,75 mm ± 0,02 mm. Balenie obsahuje 10 m struny s priemerom 1,75 mm. Dodávaný vo farbe dreva. WOOD materiál dodávame tiež v 1 kg balení.

1,16 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: FIBER3D

Kvalitný tlačový materiál značky FIBER3D.

WOOD je materiál PLA s prímesou dreva (20%) pre lepší vzhľad výrobkov. Vaše výtlačky získajú vzhľad drevených výrobkov. WOOD filament pre použitie do 3D tlačiarní je rovnako ako klasický filament PLA veľmi pevný a pri tlači nevylučuje chemický zápach. Ide tiež o biologicky odbúrateľný materiál - vyrobený z obnoviteľných prírodných zdrojov.

Popis materiálu: PLA, Polylactic acid, kyselina polymliečna je bioplast z kukuričného škrobu, s podobnými vlastnosťami ako plasty vyrábané z ropy. Tento plast je oveľa šetrnejší k prírode, ako napr. ABS. Materiál WOOD je rozpustný pomocou tetrahydrofurénu. Pri prípadnom dlhodobom vystavení acetónu môže dôjsť k naleptaniu povrchu. Tlačová struna WOOD je zdravotne nezávadná a rozložiteľná v prírode prostredníctvom riadeného kompostovania. Pokiaľ ho porovnáme s ABS, tak zistíme, že pevnosť materiálu je vyššia, materiál je lepšie vytlačiteľný. Pri tlači je možné WOOD aktívne chladiť a nie je tiež nutná vyhrievaná podložka. Nevýhodou je nižšia teplotná odolnosť a väčšia abrazívnosť voči výstupnej tryske. Veľmi často je tak potrebná pomalšia rýchlosť tlače. Teplota spracovania WOOD je 190 - 220 ° C.

Povrchová úprava: materiál sa nedá ľahko brúsiť ani vŕtať do výtlačku diery, lebo pri týchto činnostiach vzniká teplo, ktoré spôsobuje "poťahovanie" vlákien z výtlačku. Je teda vhodné pri ručnom brúsení výtlačok chladiť (napr. budete ho brúsiť pod vodou. Materiál je vhodné nastriekať najprv plničom (používaný v modelárstve) a následne obrúsiť, opäť prestriekať a stále dokola až je model dokonale hladký a potom ho prestriekať farbou) . Výsledný model je tiež možné vložiť do "omieľačky" spolu so škrupinami, kameňmi, zvyškami filamentov.

Skladovanie: odporúčame zabezpečiť suché prostredie. Pri zlom skladovaní vo vlhkom prostredí pohlcuje vlhkosť, čo sa prejavuje pri tlači ako bublinky na povrchu. Chráňte pred teplom.

Hlavné výhody materiálu:

  • malé zmršťovanie pri chladnutí-nie je nevyhnutná vyhrievaná podložka alebo komora
  • dobrá kvalita výtlačkov aj pri tlači na vysokej rýchlosti
  • rozpustné v hydroxide sodnom
  • biologicky odbúrateľný materiál

Dodávaný vo farbe drevo.

10 metrová vzorka (+-1 meter - balené ručne)

Farba: drevo
Váha materiálu: 1 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,02 mm
Teplota podložky: 0 - 50° C
Teplota trysky: 190 - 220° C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info