Filament-PM PP filament prírodné SoftJet 1,75mm Filament PM 0,5kg

Filament-PM PP filament prírodné SoftJet 1,75mm Filament PM 0,5kg

SoftJet - PP (polypropylén): Materiál podobný ako RubberJet (čiže guma). Materiál sa vyznačuje veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a znesie

24,20 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Výrobca: Filament-PM

SoftJet - PP (polypropylén): Materiál podobný ako RubberJet (čiže guma). Materiál sa vyznačuje veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a znesie vyššiu teplotu ako materiál ABS alebo PLA (vyššie teploty mäknutia). Tiež je odolný voči chemikáliám.

Odporúčania a hodnotenia od nášho zákazníka:

Teplota tlače - 230 ° C
Teplota podložky - 50 ° C
Chladenie - 100%
Podložka - Ultrabase s nalepenou priehľadnou páskou
Rýchlosť tlače - 20mm / s
Výška vrstvy - 0,18
Pri tlači s materiálom PP je potrebné pri zavádzaní filamentu je kvôli jeho pružnosti nutné zmenšiť prítlačnú silu výmenou pružiny přitlačující mechanizmus podávacieho kolieska. Ďalším problémom môže byť priľnavosť materiálu k podložke, lepidlo ani 3D lak nemali dostatočnú adhéziu pre udržanie materiálu. Zvolil som teda tlač na priehľadnú pásku, potom bola priľnavosť maximálna. Možno by bola vhodná aj Kapton páska. Výtlačok z materiálu PP vykazoval veľmi vysokú pružnosť a pevnosť materiálu. Ako nevhodné by som tiež označil zápach pri tlači. Samozrejme by som chcel zdôrazniť, že pevnostné vlastnosti neovplyvní iba daný materiál, ale aj konštrukcia modelu a ako ich pri tlači model postavený z hľadiska stavby vrstiev a ich neskoršieho namáhanie ( zaťaženie) v prevádzke.
Farba: natural
Váha materiálu: 0,5 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,05 mm
Teplota podložky: 60 - 100° C
Teplota trysky: 210 - 230° C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info