HD PLA filament svetlozelený 1,75mm Fiberlogy 850g

HD PLA filament svetlozelený 1,75mm Fiberlogy 850g

HDPLA Fiberlogy je špeciálny materiál, ktorý možno použiť v mnohých ohľadoch ako náhradu za ABS, ale pri oveľa ľahším tlači. Materiál HDPLA od Fiberlogy je odolný proti nárazom aj vyšším teplotám podobne ako ABS, ale tlačí sa ako klasické PLA

31,56 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Výrobca: Fiberlogy

Ak sa chcete vyhnúť všetkým nepríjemnostiam spojených s tlačou ABS - ako je nutnosť vyhrievané podložky, zmršťovanie materiálu, nepríjemný zápach a vdychovanie nebezpečných výparov, máme pre Vás dobrú správu.

Materiál HDPLA od Fiberlogy je odolný proti nárazom aj vyšším teplotám podobne ako ABS, ale tlačí sa ako klasické PLA. Po tlači stačí, aby model prešiel žíhaním a získa tak požadované vlastnosti.

Suroviny používané pri výrobe HD PLA sú bezpečné pre kontakt s potravinami v súlade s normami Európskej únie. Materiál HD PLA je tiež kompatibilný so smernicou RoHS.

Hmotnosť struny: 0,85 kg
Teplota tlače: 200 ° C - 220 ° C
Teplota podložky: 50 ° C - 70 ° C (nie je nutné pre špeciálne typy podložiek alebo pri použití prostriedkov zvyšujúce priľnavosť podložky; ako je lepidlo, Kapton páska a 3Dlac a ďalšie ..)
Tolerancia priemeru: +/- 0,02 mm
Tolerancia kruhovitosti: + 0,01 mm

HD PLA fiberlogy - inštrukcie žíhanie < / a>

1. Vytlačte svoj projekt.

• Teplota tlače: 200 ° - 220 ° C

• Teplota podložky: 50 ° - 70 ° C

(vyhrievanie podložky nie je nutné v prípade, že používate podložky, pásky či lepidlá, ktoré zvyšujú adhéziu)

2. Pred žíhaním nechajte model po vytlačení vychladnúť (s podperami a raftom).

3. Výtlačok by mal byť umiestnený do stredu komory (rúry), rovnomerne vzdialený od vykurovacích telies vnútri.

4. Postupne ho zohrejte na teplotu cca 80 ° C.

5. Žíhejte (pečte) asi 15 minút pri teplote 80 ° C.

UPOZORNENIE : Teplota komory (rúre) musia byť presne udržiavaná. Odporúčame strážiť teplotu pomocou vhodného digitálneho teplomeru vo vnútri rúry. Výtlačok je potreba počas procesu ohrevu strážiť. V prípade masívnych výtlačkov môžete postupne zvýšiť teplotu na 120 ° C alebo predĺžiť dobu žíhanie.

6. Po ukončení žíhanie vyberte výtlačok aj s podložkou, na ktorej bol v komore umiestnený, a nedotýkajte sa ho, kým nevychladne (pri izbovej teplote).

7. Odstráňte podpory a raft.

8. Teraz môžete užívať hotový výrobok, ktorý získal mechanickú pevnosť podobnú ABS a teplotnú odolnosť až do 140 ° C. Model pri takto vysokej teplote potom môže zmäknúť, ale neroztečie sa a drží tvar.

DÔLEŽITÉ!

1. Neodporúčame žíhanie výrobkov s tenkými stenami a geometriou s širokým roztiahnutím bez pomoci.

2. Skontrolujte, či teplota v rúre zodpovedá skutočnej teplote.

3. Počas procesu žíhania dochádza k menšiemu zmrštenie výrobku. Bohužiaľ sa mu nedá zabrániť. Podľa našich skúseností je to cca 1 mm na 10 cm. Ide o akýsi druh rekonštrukcie vnútornej štruktúry materiálu (zmena kryštalickej štruktúry, ako sa to deje napríklad. V oceli pri vytvrdzovaní). Miera zmrštenia závisí na použitej výplni. Čím väčšia výplň, tým menšia by malo byť zmrštenie.

Následným brúsením alebo inou úpravou modelu môžete docieliť presnosti, prípadne toto zmrštenie započítať a model vytlačiť väčší.

4. Vyskúšajte proces na skúšobnom výtlačku pred žíhaním konečného produktu.

Farba: zelená
Váha materiálu: 0,85 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,02 mm
Teplota podložky: 0 - 60° C
Teplota trysky: 190 - 220° C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info