PLA filament 1,75 mm čierny Devil Design 1 kg

PLA filament 1,75 mm čierny Devil Design 1 kg

Tlačová struna poľského výrobcu Devil Design je ponúkaná v širokej palete farieb. Výrobca garantuje hrúbku tlačovej struny +/- 0,05 mm.

20,40 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Výrobca: Devil Design

Čierne PLA je jedným z najpoužívanejších farebných odtieňov PLA od tohto výrobcu.

Materiál PLA je najčastejšie používaným materiálom pre technológiu tlače FDM , vhodným aj pre tlač veľkých predmetov.

1 kg materiálu je navinutý na transparentné cievke a je vákuovo zabalený spolu s pohlcovačom vlhkosti v kartónovej krabici. V každom balení je vložený štítok s informáciou o odporúčanom nastavení tlačových teplôt.

Vonkajší priemer cievky 200 mm, vnútorný otvor 52 mm, šírka 70 mm. Hmotnosť cievky vrátane obalu 1,4 kg. Približná dĺžka vlákna v tomto balení je 330m.

Vhodnosť použitia PLA:

PLA sa ľahko sa tlačí, je biologicky odbúrateľné (teda aj šetrné k životnému prostrediu). Ide však o materiál, ktorý nie je vhodný na vonkajšie použitie, degraduje a krehne pokiaľ je vystavený UV žiareniu. Nie je tiež teplotne odolný. Už pri 30 - 50st C výtlačky mäknú a deformujú sa. Preto nie je vhodné výtlačky voziť v automobiloch. PLA je horľavý materiál. Preto odporúčame nenechávať tlačiareň pri tlači s týmto materiálom dlhodobo bez dozoru.

Povrchová úprava PLA - materiál nie je možné ľahko obrúsiť, brúsením (trením) vzniká teplo, ktoré spôsobuje "poťahovanie" vlákien z výtlačku. Preto je vhodné pri ručnom brúsení výtlačok chladiť napr tým, že ho budete brúsiť pod vodou. Z rovnakého dôvodu sa ťažko do výtlačku vŕtajú diery (opäť problém so zahriatím). Materiál je vhodné nastriekať najprv plničom (používaný v modelařina) a následne obrúsiť, opäť prestriekať a stále dokola až je model pre nás dokonale hladký a potom ho prestriekať farbou. Výsledný model je tiež možné vložiť do "omlílačky" spolu škrupinové, kamene, zvyšky filamentov kúsky výtlačkov a zbaviť sa tak nežiaducich chýb, zvyškov pomoci a pod.

Lepenie PLA : sekundové lepidlo s aktivátorom v spreji (niekedy postačí aj samotné sekundové lepidlo)

Odporúčané nastavenia tlače PLA : Pre tlač stačí použitie bežne používaných trysiek (mosadz). Priemer trysky volíme podľa jemnosti povrchu akú chceme dosiahnuť resp podľa nastavenia sily vrstiev pri tlači. Na toto optimálne nastavenie existuje prepočtový vzorec, nič menej stačí jednoduché pravidlo + -0,2mm - tzn keď chceme hrúbku vrstvy 1,25 nemala by mať tryska väčší priemer než 0,3 mm . Pri väčších vrstvách používame trysku s väčším priemerom pri slabších naopak s menším.

Teplota podložky - nie je nutný výhrev alebo len pre lepšiu priľnavosť materiálu k podložke do 50st. C. Pre ešte lepšie uchytenie predmetu k podložke odporúčame použitie 3DLAC alebo lepidlo . Všeobecne však materiál PLA dobre drží na podložke aj bez adhezíva.

Odporúčané nastavenia: Teplota tlače: 208 ° , retrakcia 0,8mm, rýchlosť 60mm / s (outline 70%), vrstva 0,2mm - 0 , 05mm. Pri použití tlačiarne s PEI fóliu je nutné podložku dobre odmastiť. Výsledný výtlačok je hladký, pomerne lesklý bez viditeľných chýb.

Tlač materiálu PLA s podporami - vhodné podpory pre výtlačky sú z rovnakého materiálu teda PLA alebo PVA (voděrozpustný materiál), nie je vhodný HIPS.

Pre skladovanie odporúčame zabezpečiť suché prostredie. Pri zlom skladovaní vo vlhkom prostredí pohlcuje vlhkosť, čo sa prejavuje pri tlači ako bublinky na povrchu.

Farba: čierna
Váha materiálu: 1 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,05 mm
Teplota podložky: 0 - 60° C
Teplota trysky: 190 - 220° C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info