Vzorka FIBER3D PLA filament svietiaci v tme 1,75 mm 10 m

Vzorka FIBER3D PLA filament svietiaci v tme 1,75 mm 10 m

Tento špeciálny PLA filament vyniká schopnosťou svietiť v tme. PLA je vyrábané z kukuričného škrobu, jedná sa o ekologický materiál šetrný k životnému prostrediu. Netoxický a bezpečný. Svieti v tme. Priemer filamentu: 1,75 mm ± 0,02 mm. Balenie obsahuje 10 m struny s priemerom 1,75 mm. Dodávaný v 6 odtieňoch. PLA svietiaci v tme dodávame tiež v 1 kg balení.

Varianty produktov

 • 1,59 € s DPH

 • 1,59 € s DPH

 • 1,59 € s DPH

 • 1,59 € s DPH

 • 1,59 € s DPH

 • 1,59 € s DPH

1,59 € s DPH

Kvalitný tlačový materiál značky FIBER3D.

PLA filament svietiaci v tme je vhodný pre použitie do 3D tlačiarní, lebo je veľmi pevný. Pri tlači nevylučuje chemický zápach. Materiál PLA je biologicky odbúrateľný, je vyrobený z obnoviteľných prírodných zdrojov. V prípade tlače veľkých súčiastok, Vám ich pomôže ľahšie tlačiť práve PLA.

Popis materiálu: PLA, Polylactic acid, kyselina polymliečna je bioplastom vyrábaným z kukuričného škrobu. Má podobné vlastnosti ako plasty, ktoré sú vyrábané z ropy. PLA je oveľa šetrnejší k prírode, ako napr. ABS, je zdravotne nezávadný a rozložiteľný v prírode. Pomocou tetrahydrofurénu ho možno rozpustiť, prípadné dlhodobé vystavenie acetónu môže spôsobiť naleptanie povrchu. Nevýhodou je nižšia teplotná odolnosť. V porovnaní s ABS je pevnosť materiálu vyššia, materiál je lepšie vytlačiteľný. PLA možno aktívne chladiť pri tlači, nepotrebuje vyhrievanú podložku. Teplota spracovania PLA je 190 - 220 ° C.

Povrchová úprava: tento materiál možno len ťažko opracovávať vzhľadom na to, že pri obrusovaní alebo vŕtaní do výrobku vzniká teplo, ktoré spôsobuje "poťahovanie" vlákien z výtlačku. Možno preto odporúčať chladenie výtlačku, napr. chladenie vodou pri ručnom brúsení. Materiál je možné tiež nastriekať najprv plničom (používaný v modelárstve), potom ho obrúsiť, znovu prestriekať a obrúsiť. Tieto činnosti potom opakovať dovtedy, kým pre Vás výtlačok nie je dokonale hladký. Výsledný model možno tiež prestriekať farbou. Je možné ho tiež vložiť do "omieľačky" spolu so škrupinkami, kameňmi, zvyškami filamentov alebo kúskami výtlačkov.

Skladová naj: odporúčame zabezpečiť suché prostredie. Pri zlom skladovaní vo vlhkom prostredí pohlcuje vlhkosť, čo sa prejavuje pri tlači ako bublinky na povrchu. Chráňte pred teplom.

Hlavné výhody materiálu:

 • svieti v tme
 • malé zmršťovanie pri chladnutí - nie je nevyhnutná vyhrievaná podložka alebo komora
 • dobrá kvalita výtlačkov aj pri tlači na vysokej rýchlosti
 • rozpustné v hydroxide sodnom
 • biologicky odbúrateľný materiál

Dodávaný v 6 odtieňoch.

10 metrová vzorka (+-1 meter - balené ručne)

Poznámka: Intenzita svietivosti v tme závisí na nasvietení svetlom.

Svietiace modrá Svietiace modrá Svietiace modrá Svietiace modrá Svietiace modrá Svietiace modrá

Farba: fialová, žltá, zelená, modrá, červená, biela
Váha materiálu: 1 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,02 mm
Teplota podložky: 0 - 60° C
Teplota trysky: 190 - 220° C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info