LW PLA čierny filament 1,75 mm ColorFabb 750 g

LW PLA čierny filament 1,75 mm ColorFabb 750 g

LW PLA čierny filament 1,75 mm ColorFabb 750 g. LW-PLA je prvý filament svojho druhu od holandského výrobcu ColorFabb, ktorý používa technológiu aktívnej peny k vytváraniu ľahkých PLA dielov s nízkou hustotou. Pri cca 230° C začne materiál peniť a až takmer trikrát zväčší svoj objem.

42,56 € s DPH

Dostupnosť: Skladom <10ks

Výrobca: ColorFabb

Vďaka zmieneným expanzným vlastnostiam materiálu môžu užívatelia znížiť materiálový tok až o 60 % a tým znížiť hmotnosť až o 65 % od bežného PLA. Napriek tomu je 3D tlač veľmi presná s úžasne matným povrchom, ktorý sa ľahko opracováva.

Možno tiež veľmi efektívne skrátiť dobu tlače pomocou veľkých výšiek vrstiev alebo extra hrubých jednotlivých perimetrov.

Ďalšie informácie o tom, ako používať tento materiál.

 
K presnej tlači a k dosiahnutiu Vami požadovaných vlastností je nutné u materiálu LW PLA jemné odladenie tlače a optimalizácia.

 

Princíp technológie aktívneho speňovania:

Záleží na rýchlosti, teplote a prietoku. Pre riadenie expanzie LW PLA sa zamerajte práve na tieto tlačové parametre, to vám umožní meniť hustotu materiálu rôznych častí na konkrétnom modeli.

ColorFabb LW PLA odporúča štyri fázy odladenia tlače pre dosiahnutie maximálnej expanzie pri danej rýchlosti, teplote a toku.

  • Vytlačte kocku Vami vybranou tlačovou rýchlosťou pri teplotách medzi 200° C až 280° C
  • Zmeraje hrúbku obvodu každej kocky a zaznamenajte teplotu s najväčšou expanziou.
  • Tlačte ďalšie kocky s klesajúcimi prietokovými stupňami pri teplote uvedenej v kroku 2.
  • Vyberte tlač, kde obvodová hrúbka zodpovedá veľkosti trysky.

Vytlačte viac modelov!

Zníženie prietoku znamená zároveň menšiu spotrebu filamentu. Preto možno s materiálom LW-PLA tlačiť dvakrát až trikrát toľko dielov, než s bežným PLA.

 

Farba: čierna
Váha materiálu: 0,75 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,1 mm
Teplota podložky: 0-60°C
Teplota trysky: 195-250°C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info