MoldLay voskový (Wax-Alike) filament 2,85mm 750g

MoldLay voskový (Wax-Alike) filament 2,85mm 750g

MoldLay voskový (Wax-Alike) filament 2,85 mm 750 g. Materiál MoldLay je plastová tlačová struna s vlastnosťami vosku vhodná pre tých, ktorí si chcú tlačiť vlastné formy.

70,80 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Materiál MoldLay je plastová tlačová struna s vlastnosťami vosku. Bola navrhnutá špeciálne pre výrobu foriem. Pri izbovej teplote je materiál veľmi tuhý a pevný, pri zahriatí na 270° C vďaka špeciálne vybraným olejovým parafínom skvapalnie (s ľahkou viskozitou oleja).

Ttlačí sa takmer ako PLA, ale pri nižšej teplote (odporúčame hotend 180° C, podložka 40° C). Veľkosť trysky odporúčame kvôli hladkosti povrchu 0,2 - 0,3 mm.

Špecifikácie a vlastnosti:

  • takmer nulová deformácia
  • možno tlačiť bez vyhrievanej podložky (odporúčame však zahriať podložku na 40° C)
  • tlačí sa pri teplotách 170° - 180° C
  • skvapalnie pri ošetrení v rúre pri teplote cca 270° C

 

3D tlačový materiál MoldLay je ideálny pre tých, ktorí si chcú vytlačiť vlastné formy. Toho možno dosiahnuť dvomi spôsobmi. Buď si môžete vytlačiť negatív objektu a následne naplniť živicou, alebo vytlačiť daný objekt a potom odlievať formu, ako je zobrazené v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=84&v=3RdwKWXnbrM

 

Filament MoldLay nie je rozpustný v lemonele (možno použiť HIPS ako podporu), dá sa lepiť bežným sekundovým lepidlom. Nedá se vyhladiť acetónom, možno ho však brúsiť. Dá sa vyhladiť i ohrevom, môže však dôjsť k deformácii. Je tvrdší než väčšina voskov, ale môže byť rezaný nožom.

Vyrobené v Nemecku.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info