ABS Tech-Line filament termosensitivní červená / biela 1,75 mm Herz 1 kg

ABS Tech-Line filament termosensitivní červená / biela 1,75 mm Herz 1 kg

Termosenzitívny materiál má všetky vlastnosti rovnaké ako klasické ABS, až na špeciálnu citlivosť na teplotu. Táto tlačová struna je citlivá na teplotu a mení svoju farbu z červenej (pri chladu) na bielu (zahriatím) a späť. Teplota, pri ktorej dochádza k zmene, je cca 35 ° C. Tento účinok nie je trvalý, po ochladení materiál opäť zružovie (sčervená).

42 € s DPH

Dostupnosť: 1-7 dní

Výrobca: Herz

Táto tlačová struna je citlivá na teplotu a mení svoju farbu z červenej (pri chladu) na bielu (zahriatím) a späť. Teplota, pri ktorej dochádza k zmene, je cca 35 ° C. Efekt je teda zrejmý aj pri obyčajnom zahriatí materiálu v rukách (platí to pre surový filament i výtlačok). Tento účinok nie je trvalý, po ochladení materiál opäť zružovie (sčervená). Farbu mení struna takmer okamžite po zahriatí, späť sčervená postupne asi za 20 sekúnd po ochladení pod 35 ° C.

Tento materiál nie je vhodný pre vonkajšie použitie - nie je UV stabilná.

Jedným z najhojnejšie používaných materiálov je práve ABS. Má mnoho nesporných výhod, medzi ktoré patrí napríklad veľká tepelná odolnosť či odolnosť proti niektorým chemickým látkam. Ďalšou výhodou je potom aj malá hmotnosť vytlačených predmetov.

Modely vytlačené z materiálu ABS (akrylonitrilbutadienstyren) sú samozrejme zdravotne nezávadné, ale počas tlače sa môžu uvoľňovať potenciálne nebezpečné látky. Jednotlivé diely vytlačené z ABS je možné lepiť rozpúšťadlovými aj polyakrylátovým lepidlami.

ABS Tech Line sú špeciálne technické filamenty od spoločnosti Herz. Termosenzitívny materiál má všetky vlastnosti rovnaké ako klasické ABS, až na špeciálnu citlivosť na teplotu, kedy pri vyššej teplote vytlačený objekt (alebo aj filament pred vytlačením) zbelie a pri ochladení späť sa zase zmení na malinovo červenú farbu. Výrobca uvádza červenú farbu, ale farebný odtieň zodpovedá skôr vyobrazenia na fotografii.

Špecifikácia :

  • Teplota tlače: 220 ° - 250 ° C
  • Teplota podložky: 100 ° - 120 ° C
  • Balenie: 1 kg
  • Šírka struny: 1,75 mm
  • Farba: červená / biela

Farba: červená, biela
Váha materiálu: 1 kg
Priemer: 1,75 mm
Presnosť struny: ± 0,05 mm
Teplota podložky: 90 - 110° C
Teplota trysky: 220 - 250° C

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info